Mycie kotła kombinowanego

> siłownia > kocioł > kocioł kombinowany > czyszczenie


Kocioł kombinowany / Composite boiler  Aalborg-industeries  typ MISS OC model Vertical, composite smoke/water tube boiler,  working pressure 0,7Mpa; Palnik Weishaupt (U.k.)LTD typ RMS7 model Pressure Atomizing.
     
 
Górna część kotła.   W tylnej części znajduje się właz wyczystkowy.
 
Dolna część kotła.   Zawór spustowy popłuczyn do zbiornika. Najlepszym rozwiązaniem jest wykręcenie głowicy i wyjęcie serca w celu obserwacji poprawności odprowadzania wody i co jakiś czas przepłukiwania aby nie dopuścić do zapchania rurociągu.
 
Zdemontowany właz komina VX.   Do mycia używa się specjalnie dorobionej lancy do VX-a krótkiej a do Lamonta dokładamy przedłużkę. Ważne jest użycie lekkich materiałów.
 
Mycie strony VX polega na polewaniu rur i "pinów" silnym strumieniem wody, musimy uważać na obfite parowanie co może grozić poparzeniem odsłoniętych części ciała.
 
Ściekająca woda z paleniska do zbiornika.   Otwarty palnik zabezpieczony przed przypadkowym zamoczeniem.
 
Rury przed myciem, wewnątrz widoczne zabrudzone radiatory "pinów".
 
Po myciu.
     
     
 
Otwieramy dolny i górny właz wyczystkowy.
 
Tak samo jak w przypadku VX-a zdejmujemy głowicę zaworu i upewniamy się czy rurociąg do zbiornika jest drożny.   Osady sadzy w dolnej części.
 
Wnętrze kotła utylizacyjnego od góry, widoczne grube osady sadzy na rurkach - płomieniówkach.
 
Mycie odbywa się w analogiczny sposób jak w przypadku VX-a. Płomieniówkę płuczemy do momentu aż wypływająca z niej woda będzie czysta.   Rurę wydechową SG zabezpieczamy przed przelaniem do niej wody z kotła ( jedynie w przypadku przechyłu) podłączając się do kolanka odwadniającego.
 
Wstępne wybieranie popiołu po płukaniu za pomocą gracki.   Aby wybrać pozostałość niestety trzeba wejść do środka kotła.
 
Wybieranie pozostałości popiołu z trudno dostępnych miejsc.
 
Rurki po myciu od góry.   Dolna część po umyciu i wybraniu popiołu.
IMG_5636.jpg (226111 B)   IMG_5644.jpg (181897 B)
     
IMG_5654.jpg (253077 B)   IMG_5665.jpg (297725 B)
     
 
Nasz urobek  :)   Przed zakręceniem smarujemy pastą wysokotemperaturowa gwinty w celu zabezpieczenia przed spieczeniem i korozją.

Copyright © 2009 - 2019 by Magpaw  (Chief Engineer). All rights reserved.