Failures of provision compressor

> siłownia > chłodnictwo > sprężarka chłodni > awarie > pojedyncze

     
DSC09253.jpg (228454 B)   DSC03633.jpg (298826 B)
Wyświetlacz dotykowy sterownika sprężarki. Po pięciu latach w podwyższonej temp. staje sie bezużyteczny i brak sterowania ręcznego staje sie dużym problemem.   Uszkodzony klin blokujący koło pasowe na wałku sprężarki.
DSC03344.jpg (302933 B)   20220527_092650.jpg (256867 B)
Kolanko ścieku wody z wanienki parownika rozsadzone przez lód.   Zerwanie paska klinowego to również częsta usterka.
 
Lampa gazowa przeznaczona do szukania przecieków freonu. Jeśli rurka ssąca powietrze do palnika natrafi na freon rozżarzony do czerwoności oplot z drutu miedzianego zabarwi płomień na zielono lub jasnoniebiesko. Metoda bardzo skuteczna. W celu potwierdzenia przecieku używamy piany z mydła i pędzelka.
 
Zawodne kołpaki z plastiku zaworów odcinających zamieniam na mosiężne dorobione na tokarni które są trwałe i mocne.
 
Oblodzenie ssanie tuż przed sprężarką jest niebezpieczne i świadczy o nieprawidłowej pracy systemu.   Sprężarka chłodni w czasie remontu.
 
Do przetestowania rurek skraplacza na ewentualny przeciek freonu możemy wykorzystać koreczki z miękkiej gumy komórkowej które zakładamy z obu stron i  smarujemy pianką z mydła.   Po lewej stronie wykres pracy komór chłodniczych z małą ilością freonu i po prawej po dodaniu do prawidłowego poziomu. Na trendzie dobowym powinny być wyraźnie widoczne cykle pracy termostatu.
     

Copyright © 2007 - 2022 by Magpaw  (Chief Engineer). All rights reserved.