Pomysły

> pokład > Praktyczne pomysły na pokładzie

                 
 
 
20170117_160143.jpg (214276 B)
Kontrola przechyłu z zastosowaniem amatorskiej U - rurki.
 
Przy braku możliwości odczytania zanurzenia na rufie możemy wykorzystać lustro ustawione pod odpowiednim kontem i opuszczone na dwóch linkach. Pomysł pochodzi od chifa mechanika zmuszonego do odczytania zanurzenia w celu obliczenia paliwa.
 
Dospawana pokrętka do ściągu bardzo ułatwia jej zakręcanie i odkręcanie.   Taśma BHP wyraźnie oznacza miejsce zagrożenia - otwarty właz zbiornika szczytowego.
 
Dodatkowe pazury zapobiegające zakleszczeniu się liny cumowniczej pomiędzy fundamentem rolki a relingiem.
 
Wystające i czułe miejsca ładowni zostały oznaczone żółtą farbą co ułatwia dźwigowemu ich identyfikacje podczas rozładunku.
 

Bezpieczna blokada drzwi, łatwa do zdjęcia w wypadku zagrożenia.
( na arabowo )

  Na upalne dni bez klimatu polecam przedłużkę do bulaja. Zabezpiecza przed przechyłami i wibracjami.
 
Odnowienie zniszczonych kabin nie jest takie kosztowne, wystarczy dostarczyć załodze odpowiednie materiały a standard życia od razu się podniesie. Najbardziej niszczy się podłoga, materace, gąbki oraz armatura łazienki.
 
Zakup czterech dobrych kółek rozwiązuje problem transportu na pokładzie nie tylko materiałów :)
 
Łóżka polowe przeznaczone na nocleg pracowników spółek i serwisów które przyjeżdżają na stocznie.   Zabezpieczenie wykładziny korytarza przed zniszczeniem w czasie załadunku np:  węgla,
  koksu cukru piaskowaniem na stoczni.
 
Szpigat z obrotową i dokręcaną zaślepką używaną w  czasie
  bunkrownia.
  Sposób na zatrzymanie przecieku w przypadku lekkiego pęknięcia burty lub zbiornika. W kątowniku wiercimy otwór i spawamy nad nim nakrętkę a kątownik do burty lub węzłówek zależnie od zastanej sytuacji. Wkręcane śruby wywierają nacisk na gruby płaskownik i gumę komórkową uszczelniając wyciek.
 
Stanowisko - stojak w suchym pomieszczeniu dla anteny satelitarnej.   Bardzo wygodny materac gąbkowo sprężynowy z możliwością zdjęcia i wyprania pokrowca.
     

Copyright © 2004 - 2019 by Magpaw  (Chief Engineer). All rights reserved.