Santos

> porty > Brazylia > Santos

Santos, miasto w południowo-wschodniej Brazylii, nad Oceanem Atlantyckim, na przybrzeżnej wyspie Sao Vicente, w stanie Sao Paulo. 429 tys. mieszkańców (1991). Założone 1536 jako placówka misyjna. 1586 prawa miejskie. 1867 oddano do użytku linię kolejową do Sao Paulo. Po 1880 ośrodek handlu kawą.       Tekst: MEP 2002

Wyświetl większą mapę
 
Jeden z głównych portów handlowych kraju - wywóz kawy, cukru, bawełny (przeładunki roczne ponad 23 mln t). Światowy ośrodek handlu kawą (giełda). Przemysł spożywczy (mięsny), chemiczny, maszynowy, samochodowy. Ośrodek turystyczny (kąpielisko morskie).                    Tekst: MEP 2002
 
 
     
 
 
     
 
     
     
 
     
     
     
     
     
Wejście do portu.
 
     
 
    Ryba złapana w kanale portowym przez miejscowych.
     
 
     
     
     
 
    Keja cukrowa. Terminal Acucareiro Copersucar. Załadunek bardzo szybki, 21tyś ton załadowano w ciągu 1,5 doby.
Zobacz załadunek i film.

  Wracając z zakupów musimy uważać żeby nie wnosić do portu za dużo tych samych rzeczy. Wartownicy potrafią odebrać nadmiar dobroci,  lepiej zrobić kilka rundek z niewielkim plecaczkiem :)

Port na uboczu Santos, bardzo daleko do miasta.
     
     
 
 
     
 
     
 
W kei portowej znajduje się tunel dla łodzi przewożących ludzi z drugiego brzegu.   Najbardziej znany lokal w Santos "ABC House". Obok jest sklep Greka "Creta Seamen Shop" w którym kupimy wszystko co marynarzowi jest do życia niezbędne .

 U Greka oprócz zakupów zadzwonimy do domu na stacjonarny za 0,20$/min a na komórkę 0.60$/min,  jest też kilka stanowisk z komputerami podłączonymi do sieci z możliwością rozmowy przez Skypa.

     

Copyright © 2006 - 2019 by Magpaw  (Chief Engineer). All rights reserved.