UV sterilizer - UVK-1

> siłownia > elektrotechnika > urządzenia maszynowe > sterylizator UV

 
 
Sterylizator wody sanitarnej typu UVK-1   Sterownik posiada trzy diody w kolorze zielonym, żółtym i czerwonym. W czasie prawidłowej pracy świeci dioda zielona i sygnalizuje ona jedynie że do fotokomórki dociera odpowiednia wartość promieniowania UV.
 
Wnętrze skrzynki elektrycznej.
 
Umiejscowienie fotokomórki.   Od góry wykręcając cztery śrubki dostaniemy się do lampy UV która jest umieszczona w szklanej rurze również demontowalnej.
 
Przejście sygnalizacji na diodę żółtą oznacza osłabienie w odbiorze promieni UV przez fotokomórkę. Sytuacja może być spowodowana zabrudzeniem szklanej rury lub osłabieniem intensywności świecenia lampy.   Jeśli lampa ma niewielki przebieg i urządzenie jest czyste możemy skorygować tą sytuację przez kalibrację fotokomórki kręcąc śrubką nastawy z tyłu sterownika. Przejście między stopniami to około pięć obrotów.
 
Fotokomórkę można łatwo sprawdzić świecąc na nią mocną latarką diodową powinna przejść przez wszystkie stany od czerwonej do zielonej diody sygnalizacyjnej.   Działanie i jasność lampy jest widoczna przez oprawę fotokomórki. W sytuacji kiedy wymieniamy lampę na nową również należy przeprowadzić kalibrację fotokomórki.
     

Copyright © 2009 by Magpaw  (Chief Engineer). All rights reserved.