Hatch cover oil pump - pressure adjusting

> siłownia > hydraulika > instalacja > regulacja > zaworów pomp

Zastana sytuacja: pokrywy ładowni otwierają się wolno, olej w zbiorniku zagrzewa się po piętnastu minutach do temperatury 70'C, pompy odstawiają się w alarmie.
 
W czasie kontroli zaworu przelewowego na pompie okazało się że jest on całkowicie rozkręcony na maksymalne ciśnienie.   Zawór odciążeniowy również skręcony w pozycję zblokowaną. Sytuacja dotyczy obu pomp. Pełna wydajność obu pomp była kierowana na pojedynczy zawór przelewowy na kolektorze w wyniku czego olej zagrzewał się w kilka minut do temperatury 70'C.
 
Strzałka czerwona - zawór odciążeniowy. Strzałka żółta - zawór przelewowy pompy.   W celu przeprowadzenia regulacji musimy wstępnie ustawić zawór kolektora na wartość powyżej 300 atm. Po regulacji zaworów przelewowych pomp wracamy na wartość 280 atm.
 
Przy skręconym zaworze odciążeniowym ustawić zawór przelewowy na wartość około 270 atm.   Następnie zawór odciążeniowy ustawić na wartość 250 atm. Prawidłowa praca pomp polega na ciągłym utrzymaniu ciśnienia 250 atm. nie zależnie czy pracuje jedna czy dwie pompy i nie powoduje wzrostu temperatury oleju.
 
Przy prawidłowym ustawieniu zaworu odciążeniowego obciążenie silnika powinno być mniejsze na biegu jałowym.   Obciążenie wzrasta w czasie otwierania ładowni.
     

Copyright © 2009 by Magpaw  (Chief Engineer). All rights reserved.