Szlifowanie bloku silnika

> siłownia > SG > Szlifowanie bloku silnika

      Foto i praca: Magpaw 2005r.            
 
Na początku musimy uzbroić szlifierkę w odpowiedniej długości łapy mocujące.   Na bloku cylindrowym przykręcamy pierścień osadczy dla szlifierki i staramy się go jak najdokładniej ustawić.
 
Uzbrojoną szlifierkę wstawimy do środka. Musimy usunąć pokrętkę z turbiny ponieważ nie mieści się między szpilki.   Teraz wkręcamy śruby rozporowe w łapach. Tuż przy końcu podstawy szlifierki widoczna jest śruba regulacyjna wywierająca nacisk na łapę. Przeprowadzamy nimi regulacje w ostatnim etapie centrowania.
 
Teraz przeprowadzamy pomiar i staramy się ustawić maszynę do tolerancji ok 2-3 setek. Ważne jest aby nie dokonywać pomiaru na odciśniętej powierzchni po tulei tylko nieco poza nim.   Ślad po pierwszym przejściu. Widać wyraźnie różnicę pomiędzy powierzchnią wzorcową a wypracowaną.

-Film 2,46 MB  proces szlifowania.

 
Po kilkunastu przejściach maszyny ślad zaczyna się wyrównywać.   Proces szlifowania może trwać od dwóch do kilkunastu godzin zależnie od uszkodzeń powierzchni.
     
 
Koniec szlifowania. Powierzchnia jest jednolita pozbawiona wżerów i odcisków.   Ta naprawa z uzbrojeniem szlifierki i przygotowaniem powierzchni trwała sześć godzin.

Copyright © 2004-2011 by Magpaw  (Chief Engineer). All rights reserved.