Wtryskiwacz - Sulzer

> siłownia > SG > wtryskiwacz - Sulzer

 
Trzy zawory wtryskowe są zmontowane na każdej głowicy cylindrowej w położeniu ustalonym przy pomocy kołków. Ponieważ dysze zaworów wtryskowych są także ustalone w obsadzie przy pomocy kołków, rozpylanie paliwa odbywa się we właściwym kierunku.
 
Regeneracja polega na rozkręceniu, dokładnym wyczyszczeniu, dotarciu powierzchni siedzenia zaworu wtryskowego, wymyciu, złożeniu i kontroli ciśnienia wtrysku oraz działania zaworu cyrkulacyjnego. Na zdjęciu widać wyraźny ślad przecieku paliwa które pokaże się w otworze kontrolnym głowicy w czasie pracy silnika.
 
Zawór wtryskowy, od niego w głównej mierze zależy prawidłowa praca wtryskiwacza.   Dysza zaworu wtryskowego (atomizer) posiada otworki które mogą ulec rozkalibrowaniu.
 
Składanie zaworu wraz z dyszą.
 
Wysokociśnieniowa pompka podaje olej do siłownika który przesuwa klucz o niewielki kąt. Cykl się powtarza aż do uzyskania odpowiedniego ciśnienia na manometrze pompki (około 260 atm.).
 
Proces dokręcania rozłożony jest na kilka cykli.   W czasie próby sprawdzamy jakość rozpylania, szczelność i ciśnienie wtrysku ( 320 atm.),
 
Zawór cyrkulacyjny zapewnia cyrkulacje paliwa przez zawór wtryskowy gdy silnik nie pracuje a pompa paliwa jest włączona. Zapewnia to wymagany podgrzew przy pracy silnika na paliwie ciężkim. Układ paliwa jest przy tym równocześnie odpowietrzany.
 
Dobrą praktyką jest przed zamontowaniem wtryskiwacza posmarowanie go pastą wysokotemperaturową, która zabezpiecza go przed "sklejeniem" w gnieździe w przypadku przecieku.   Przed wymianą musimy odkręcić osłony i odkręcić przewód ciśnieniowy paliwa.
 
Gniazdo wtryskiwacza w głowicy. Uszczelnienie metal na metal wymaga dotarcia siedzenia docierakiem.   Gdy zdejmujemy przewód dobrze jest zabezpieczyć nakrętki drutem aby nie "uciekły" do wnętrza osłony.
  Top strony  

Copyright © 2004 by Magpaw  (Chief Engineer). All rights reserved.