Regeneracja zaworu wydechowego

> siłownia > SG > Regeneracja zaworu wydechowego

 

  Silnik Sulzer RTA58. Strona ma charakter poglądowy, szczegóły znajdziemy w instrukcji silnika.Praca i foto Magpaw.

 

 

 

 

1. Wstawiamy zawór na stanowisko i mocujemy. Odkręcamy trzpień amortyzujący z głowicy zaworu. W miejsce otworów wkręcamy "ucha".

 

2.Odkręcamy 4 śruby mocujące i ściągamy głowice.

 

3.Odkręcamy 6 śrub mocujących górną część korpusu i zdejmujemy go na "uszach".

   

4. Obracamy zawór i odkręcamy zderzak trzonu zaworu.

     
5. Odkręcamy zabezpieczenie śruby napinającej.   6. Po zdjęciu tulejki zabezpieczającej nakręcamy praskę i napinamy na ciśnienie ok. 620kg/cm2   7. Zdejmujemy nakrętkę i tuleje dystansową.   8. Zdejmujemy cylinder sprężyny powietrznej.
9. Zdejmujemy zabezpieczenie trzona grzybka. 10. Wyciągamy grzybek z korpusu. 11. Obracamy zawór do pionu i zdejmujemy korpus sprężonego powietrza. 12. Odkręcamy obudowę sprężyny płaskiej.
             
     

13.Wyjmujemy uszczelnienie trzonu grzybka.

  14.Wracamy do pozycji pionowej i zakładamy przyrząd do demontażu gniazda.   15.Zakładamy ściągacz hydrauliczny i zakręcamy środkową śrubę do oporu. Upewniamy się czy zapadki trzymają się kryzy.   16.Wyciskamy gniazdo i wyciągamy uważając na odbezpieczenie zapadek nóżek ściągacza.
             
     
17.Czyścimy korpus, tuleje prowadzącą, siedzenie gniazda i samo gniazdo wymieniając o-ring.   18.Zakladamy gniazdo na korpus i nakładamy pierścień dociskający  przykręcając go do kryzy.   19. Równomiernie ściągamy trzy śruby aż gniazdo dociągnie się do korpusu. Docisk pozostawiamy na czas szlifowania.   20.Wstawiamy szlifierkę.

 

             
     
21.Od spodu zakręcamy nakrętkę na wystający trzon szlifierki.   22. Blokujemy rozpory.   23.Szlifujemy gniazdo.   24.Wyszlifowana powierzchnia powinna być gładka.
             
    Film szlifowanie gniazda.    
             
     
             
25.Transportujemy grzybek na maszynę szlifierską i zakładamy na trzon tuleje centrującą.   26.Pod spodem zakręcamy wrzeciono.   27.Ustawiamy zawór w tolerancji  +/- 0.02mm nie używając do pomiaru powierzchni roboczej.   28. Bywa ona często "przeklepana" na jedną stronę w wyniku luzów na tulei.
             
     
             
29. Jeszcze Tylko kontrola tłoka olejowego. Odkręcamy pierścień zabezpieczający.   30. Zdejmujemy pierścień.   31. Wyciągamy tłok i przeprowadzamy kontrolę pierścieni i stanu tulei oraz tłoka.   32. Po pomyślnych wynikach pomiarowych i wymianie zużytych uszczelnień składamy zawór.
         

Copyright © 2011 by Magpaw  (Chief Engineer). All rights reserved.