> siłownia > SG > Regeneracja zaworu wydechowego

                 
 Powiązania | Regeneracja zaworu na silniku Sulzer RTA 58 |

 Praca i foto Magpaw. Strona ma charakter poglądowy, szczegóły znajdziemy w instrukcji silnika. Zawór jest wstawiony na stanowisko przeznaczone do jego regeneracji. Umożliwia ono obracanie zaworu i demontaż podzespołów w trzech położeniach.

 
Zabezpieczamy sprężyny specjalnymi śrubami. Odkręcamy główne nakrętki teleskopów i zdejmujemy górną część mocującą sprężyny.   Następnie osiem śrub mocujących dolną część osadczą sprężyn i cylinder olejowy.
 
Teraz możemy po kolei zdemontować cylinder, rury teleskopów i cylinder dystansowy.   Odkręcamy podstawę rur teleskopowych i część mocującą zabezpieczenie grzybka.
 
Zdejmujemy zabezpieczenie trzona grzybka.   Odkręcamy zespół uszczelniający.
 
Demontujemy tuleje za pomocą śrub odciskowych.   Po obróceniu zaworu możemy wyjąć grzybek. Gniazdo i grzybek warto namoczyć na dobę czasu w celu pozbycia się nagaru.
 
Odbezpieczone gniazdo wyciągamy suwnicą.   Żeby się dostać do tłoka olejowego należy odkręcić dwanaście zabezpieczonych śrub i zdjąć pokrywe.
 
Kontrola tłoka olejowego i pomiary zużycia.   Wymieniamy uszczelki.
 
Sprawdzamy pierścienie na tulei uszczelniającej.   W razie zużycia zmieniamy tulejki ślizgowe rur teleskopowych.
 
Wymieniamy uszczelnienia.   Jeśli dorobimy dekiel zaślepiający i zalejemy korpus zaworu wodą nie będziemy mieli problemu z jego oczyszczeniem.
  Top strony  

Copyright © 2004 by Magpaw  (Chief Engineer). All rights reserved.