Wymiana pary precyzyjnej

> siłownia > silniki pomocnicze > pompy wtryskowe > wymiana pary precyzyjnej

Woodward HA-201716  "Japończyki"  
 
Przecieki na przewodzie wysokiego ciśnienia, uszczelnieniach rur paliwowych i zacierająca się para precyzyjna (blokowanie suwaka indeksu) to typowe objawy pompy wymagającej natychmiastowego przeglądu.
 
Odłączanie przewodów paliwowych i ściekowych.
 
Korpus czyścimy z grubsza i najlepsze efekty uzyskamy wstawiając go do myjki ultradźwiękowej.   Pozostałe części myjemy ręcznie w paliwie lekkim lub nafcie.
 
Zatarte tłoczki siedzą bardzo ciasno i do ich wyjęcia będziemy musieli użyć nieco siły. Można to zrobić wybijając go przy pomocy miękkiego pręta od strony zaworu zwrotnego.   Polerowanie przy pomocy prostego krążka z filcu i pasty polerskiej na wysokich obrotach wiertarki.
 
Para po wypolerowaniu powinna już pasownie wchodzić do cylinderka.   Korpus pompy po wyczyszczeniu jeśli czas nam pozwala możemy pomalować.
 
Kontrolujemy drożność kanału smarującego.
(Kanał ściekowy opisany osobno na tej  stronie)
  Wlewamy niewielką ilość oleju z oliwiarki i dmuchamy sprężonym powietrzem.
 
Powinny pokazać się dwa ślady wycieku z otworów smarujących parę precyzyjną i popychacz.   Czyścimy rowki wewnątrz cylinderka.
 
Kontrola kanałów olejowych.
 
Czyszczenie kanału ściekowego.   Docieranie.
 
Sprawdź dokładnie śrubę zabezpieczającą cylinderek czy nie jest czasem dorabiana. Po dokręceniu nie powinna wywierać nacisku na cylinderek a jedynie zagłębić się w otworze. Jakikolwiek nacisk spowoduje przekoszenie osi i w efekcie blokowanie tłoczka.   Listwę sterującą również sprawdzamy na ewentualność przycięć, wszelkie blokujące wypukłości (obicia materiału) zbieramy iglakiem. Sprawdzamy czystość gniazda i usuwamy wszelkie zebrane tam zanieczyszczenia.
 
Następnie blokujemy listwę.   Znak na tulejce sterującej.
 
Po włożeniu tulejki do korpusu pompy ustawiamy znak tak aby się pokrył z nacięciem na listwie.   Zapinamy tłoczek w popychaczu.
 
Do korpusu wkładamy płytkę sprężyny i sprężynę.
 
Całość ustawiamy zgodnie ze znakami i wkładamy do korpusu uważając na położenie względem tulejki.   Ściskamy sprężynę za pomocą przyrządu.
 
Zabezpieczamy popychacz śrubą.   Wkładamy tłoczek zaworu zwrotnego do korpusu.
 
Uzbrajamy w o-ring i wciskamy do korpusu pompy.   Sprężyna zaworu zwrotnego.
 
Zakładamy pokrywę.   Dokręcamy śruby.
 
W otworach przewodów paliwowych wymieniamy wszystkie uszczelnienia.   W przypadku pompy ostatniej na linii zasilania paliwem zakładamy zaślepki.
     

Copyright © 2009 by Magpaw  (Chief Engineer). All rights reserved.