Internet przez komórkę

 

> hobby > sieci WiFi > połączenie przez komórkę

                 
 
Podczas długiego postoju w porcie, stoczni lub redzie możemy rozważyć zakup karty SIM typu pre-paid z wykupionym limitem dostępu do Internetu. Pomysł taki wykorzystaliśmy podczas kilkunastodniowego postoju na Amazonce w Brazylii gdzie codzienny kontakt z domem bardzo nam umilał czas. Kartę kupiliśmy w salonie miejscowego operatora Vivo który oferował nielimitowany dostęp do Internetu z małym warunkiem że limit dzienny wynoszący 250MB był oferowany z maksymalną prędkością sieci a przez pozostały czas transfer spadał do poziomu który jeszcze dawał możliwość swobodnej rozmowy przez Skype i wolnego otwierania stron internetowych. 
Koszt to około 35$ za miesiąc z doładowaniem i kartą. Dzieląc połączenie np. na trzy osoby za pomocą cieci ad hoc  koszt jest do  przyjęcia.
T-Mobile posiada w swojej ofercie pakiet 4MB dziennie za 9zł miesięcznie w krajach unii europejskiej.
Podstawowym warunkiem umożliwiającym podłączenie się jest posiadanie telefonu najlepiej z UMTS (3G) i kablem USB lub modemu GSM bez simlocka (cena około 140zł).
 
Modem GSM lub telefon komórkowy. Tryb połączenia USB w telefonie przestawiamy na PC.
 
Karta SIM operatora.   Do połączenia z telefonem możemy użyć oryginalnej aplikacji dołączonej na płycie lub dostępnej w Internecie z serii PC Suite.
 
Po zainstalowaniu sterowników od telefonu i jego podłączeniu na liście połączeń sieciowych zobaczymy możliwość polaczenia przez modem.   Sygnał komórkowy bardzo dobry nawet przy kilkukilometrowej odległości od nadajnika bez dodatkowej anteny.
   
Jeśli posiadasz w telefonie opcję udostępniania połączenia sieciowego przez Wi-Fi to sprawa połączenia z komputerem staje się banalnie prosta.    
     

Copyright © 2011 - 2012 by Magpaw  (Chief Engineer). Wszelkie prawa zastrzeżone.