Paranam - Surinam river

> porty > Surinam > rzeka Surinam - Paranam

Related | Alumina |

Paramaribo , stol. Surinamu, na l. brzegu rz. Surinam, ok. 20 km powyżej ujścia do O. Atlantyckiego. Założone 1540. - 218 tys. mieszk. (2003); ok. 45% ludności kraju; gł. ośr. gosp. i handlowy.    Tekst PE PWN.
Wejście na rzekę "Surinam, Suriname Rivier, rz. w Surinamie; dł. 644 km; źródła w G. Wilhelminy na Wyż. Gujańskiej; uchodzi do O. Atlantyckiego; w górnym biegu liczne bystrza, w środk. - zbiornik i elektrownia wodna W.J. van Blommesteinmeer; do m. Paramaribo dostępna dla statków morskich."   tekst PE PWN.
     
 
     
     
 
     
Kotwicowisko znajduje się trzy mile od kei załadunkowej.
 
 
Kotwicowisko.
 
     
 
     
     
 
     
"Mazury" - fotka przez szybę samochodu, wychodząc ze statku musimy założyć kask i czekać na samochód który zawiezie nas do bramy.
 
Załadunek aluminy.   Zejście na ląd po kładce.

Wyświetl większą mapę
 
    Przyjęcie prowiantu od miejscowego dostawcy którego ceny przyprawiają o zawrót głowy.
Port załadunkowy aluminy.
   
Port.    
 
     
m/v "Diana" w czasie załadunku.
 
Przejście przez "próg" (mielizna w delcie rzeki).   Zdanie pilota.
 
Podczas zejścia z rzeki filtry na chłodnicach wytrzymują po kilkadziesiąt minut. System chłodzenia jest niemal sparaliżowany. W koszach znajduje się wszystko od ryb, krewetek, liści, patyków po kawałki plastiku  więcej.
 
Na zdjęciu spuszczanie mułu z instalacji pożarowej i zapchana chłodnica skroplin wyparownika. Załogę maszynową czeka czyszczenie wszystkich chłodnic, filtrów  kingstonowych  i usuwanie awarii uszkodzonych  dławic pomp wody morskiej. Dodatkowo uszkodzeniu uległo zewnętrzne uszczelnienie wału śrubowego.
     

Copyright © 2008 - 2019 by Magpaw  (Chief Engineer). All rights reserved.