Remont układu B&W 6K67GFC

 

> siłownia > SG > Remont układu

 Related | Wymiana denka tłoka Wymiana tulei. | Szlifowanie bloku | Film z indykacji 1,77 MB wmv |
 
Pracę rozpoczynamy od demontażu osprzętu głowicy i otwarcia karteru oraz przestrzeni podtłokowej.   W głowicy znajdują się praski hydrauliczne napinające szpilki. Ciśnienie robocze - 700 bar.
 
Po zdjęciu nakrętek prasek możemy zdjąć głowicę za pomocą specjalnego zawiesia łańcuchowego.   Transport głowicy to operacja bardzo precyzyjna, trzeba uważać na osprzęt sąsiednich układów i bezpieczeństwo załogi. Waga głowicy około trzech t.
 
Powierzchnie stykowe głowicy i tulei muszą być dokładnie wyczyszczone a w razie potrzeby _szlifowane.   Większość uszczelek robimy sami wycinając je z arkuszy gumy.
 
W karterze trzeba odbezpieczyć dławicę i odbić nakrętkę trzona tłoka. Nie jest to przyjemna operacja w temperaturze 50'C i kapiącym oleju na głowę.   Zakładanie praski na końcówkę trzona tłoka.
 
Wystająca część tłoka po zdjęciu głowicy.   Po zwolnieniu trzona i dławicy wyciągamy tłok. Głównym powodem remontu były połamane pierścienia tłoka i zużyte rowki denka.
 
Dolna część trzona tłoka z dławicą i stopą.   Transport tłoka na stanowisko.
 
Po wyjęciu tłoka cała powierzchnia tulei musi być wyczyszczona i przygotowana do pomiarów.   Przestrzeń podtłokowa "przelotnia" również do czyszczenia.
 
Pomiary tulei. Więcej.   Na tuleje założony pierścień stożkowy ułatwiający wejście pierścieniom tłokowym. Na dole komora dławicy i góra krzyżulca.
 
Pierścienie zakładamy przy pomocy przyrządu rozporowego. Więcej.   Korpus dławicy zabezpieczamy "łapkami" przed  przesunięciem.
 
Montaż tłoka.   Wejście w tuleje pierścieni.

Copyright © 2004 by Magpaw  (Chief Engineer). All rights reserved.