Galveston

> porty > USA > Galveston

Galveston [galwesten] , m. w USA, w stanie Teksas, w obszarze metropolitalnym Houston-Galveston-Brazoria, na pn.-wsch. krańcu przybrzeżnej wyspy Galveston, odddzielającej zatoki Galveston i West od Zat. Meksykańskiej. Założony 1834 jako stolica Rep. Teksasu na miejscu osady meksyk.; w 2. poł. XIX w. rozwinął się jako ośr. przemysłu bawełn.; 1900 całkowicie zniszczony przez huragan. - 61 tys. mieszk., zespół miejski G.-Texas City - 213 tys. mieszk. (2002); stocznie remontowe (obsługujące także statki o napędzie jądr.); przemysł chem., spoż.; ważny port wywozu ropy naft., zboża, bawełny, siarki; miejscowość wypoczynkowa (rozległe plaże); wydział med. uniw. stanowego (zał. 1891) i in. szkoły wyższe.  Tekst: PE PWN 2005.

  NETGEAR; LINKSYS; JELYFISH;
 
Mapa: MAR    
 
Seawolf Park.
Elewator - załadunek  m\v "Mazury"  Link do kamer internetowych Galveston, jedna jest skierowana na elewator z budynku Harbor House  http://www.galveston.com/webcams.
 
załadunek  sorgo  i  kukurydzy.   Hotel - Harbour House    
     
 
    Zwiedzanie na rowerach.
 
    Wieża muzeum - Ocean Star
 
Zlot Harley Davidson - Lone Star Rally 03.11.2007
     
 
     
Film zlot.
 
Turystyczny pojazd szynowy.   Druga strona wyspy - plaża od strony zatoki. Po tej stronie znajduję się centrum handlowe, trzeba dojechać do przecznicy z 61-szą.

Copyright © 2007 - 2019 by Magpaw  (Chief Engineer). All rights reserved.